Home > Error Provider > Error Provider Kullanimi

Error Provider Kullanimi

Yükleniyor... Learn more You're viewing YouTube in Turkish. return (nameTextBox1.Text.Length > 0); } private bool IsAgeTooYoung() { // Determine whether the age value is less than three. Gezinmeyi atla TRYükleOturum açAra Yükleniyor... http://venamail.com/error-provider/error-provider-in-c-net.html

Any instance members are not guaranteed to be thread safe. Video kiralandığında oy verilebilir. Yükleniyor... Çalışıyor... Mehmet Can Tas 229 görüntüleme 11:43 C# ile Access Veritabanında Kayıt Ekleme,Silme,Güncelleme,Arama işlemleri - Süre: 50:30.

Butona tkladğnda textboxu konntrol edip boş ise errorprovider ile uyaracak. Yükleniyor... Alejandro Vázquez 7.250 görüntüleme 13:50 C# - Error Provider - tutorial - Süre: 2:11. sumitparakh 21.194 görüntüleme 5:53 C# MS Access Database Tutorial 2 # Create Login Form with Microsoft Access Database - Süre: 24:20.

Toolbox' tan forma ErrorProvider kontrolünü sürükleyebileceğimiz gibi kod kısmında da tanımlayarak kullanabiliriz. Oturum aç 1 0 Bu videoyu beğenmediniz mi? Bazı durumlarda ise basılan tuşu yutmamız ve geçersiz göstermemiz gibi durumlar ile karşılaşabiliriz. Hakkında Basın Telif hakkı İçerik Oluşturucular Reklam Verme Geliştiriciler +YouTube Şartlar Gizlilik Politika ve Güvenlik Geri bildirim gönder Yeni bir şeyler deneyin!

this.ClientSize = new System.Drawing.Size(464, 150); this.Controls.AddRange(new System.Windows.Forms.Control[] { this.label6,this.label5,this.label4,this.label3, this.favoriteColorComboBox,this.ageUpDownPicker, this.label2,this.label1,this.nameTextBox1}); this.Text = "Error Provider Example"; // Create and set the ErrorProvider for each data entry control. Kapat Evet, kalsın. Ekle Bu videoyu daha sonra tekrar izlemek mi istiyorsunuz? SetError(Control, String)Sets the error description string for the specified control.SetIconAlignment(Control, ErrorIconAlignment)Sets the location where the error icon should be placed in relation to the control.SetIconPadding(Control, Int32)Sets the amount of extra space to leave between

Buradaki birinci paremetre yannda hata simgesi görünecek kontrol . C# Videoları 165 görüntüleme 6:53 Input Validation C# Textbox Controls - Süre: 1:02:08. Daha sonrasında ise projemizde kullanacağımız sayfaya using FarukUNAL; ekleyerek bu class ı referans göstermemiz gerekir. Şimdi ilk olarak aşağıdan bu class ı ekleyerek projemize ekleyelim FK-gizle

EN ÇOK OKUNANLAR   SetError Özelliği : Uyarı ikonunun ve üzerinde gelindiğinde mesajın belirlenen nesnenin yanında çıkmasını sağlar.

The SetError method is called with or without appropriate error text during a control’s Validated event, depending upon the content in the control. Butonları arkaplanda kod ile oluşturarak datagridview e eklerken bunlara tıklanıldığında ne işlem yapılacağını belirtmek için de datagridview in cellClick event ını kullanacağız. Soru Cevap Meslekler rehberi Sınavlara Hazırlık Haber - Makale Sağlık Yeni Çıkanlar Eğitim Bilişim Biyografiler Kariyer Download Forum İLETİŞİM Beni Hatırla Kayıt ol Kullanıcı adınızı mı unuttunuz? Parolanızı mı unuttunuz?  C# Yazılı Dersler C# ErrorProvider Kontrolü Ayrıntılar Musa Ak tarafından yazıldı.

Ama messagebox bazen skc olabilir, onun yerine textboxun yannda bir işaret gösterip üzerine gelindiğinde uyary göstermek için errorprovider kullanabiliriz.ErrorProvider Kullanm Şimdi yukardaki örneği yapalm forma 1 adet Textbox ve 1 adet this page return (ageUpDownPicker.Value > 5 ); } private bool IsColorValid() { // Determine whether the favorite color has a valid value. Yükleniyor... Çalışıyor... Oturum aç 3 0 Bu videoyu beğenmediniz mi?

return (ageUpDownPicker.Value < 3); } private bool IsAgeTooOld() { // Determine whether the age value is greater than five. Gösterim: 1138 Kullanıcı Oyu:0/5Lütfen oylayın Oy 1 Oy 2 Oy 3 Oy 4 Oy 5 Bir hata durumunda kullanıcıya görsel olarak hata mesajı yada bilgilendirmek amacı ile kullanılır. Tweet Bu bilgisayarda beni hatrla Giri Anasayfa Makaleler Forum letiim Özel Arama ErrorProvider Kullanm ncelikle Design ksmnda formumuza toolbox mzdan error pRovider ve bir adet textbox nesnesi ekliyoruz daha sonra http://venamail.com/error-provider/error-provider-en-vb-net.html GetError metodu ile bir kontrole atadğnz uyary başka bir değişkene veya kontrole string tipinde aktarabilirsinz.

Sir Pleasewait 4.524 görüntüleme 4:00 Daha fazla öneri yükleniyor... nameErrorProvider.SetError(this.nameTextBox1, String.Empty); } else { // Set the error if the name is not valid. provider.BlinkRate = 500; Hata simgesinin yanıp sönme türünü değiştirmek için BlinkStyle özelliği kullanılmaktadır.

Daha fazla göster Dil: Türkçe İçerik konumu: Türkiye Kısıtlı Mod Kapalı Geçmiş Yardım Yükleniyor...

Süreklilliğini de dilerim. 🙂 Yorum Yazın ... info cnt 51 görüntüleme 8:33 Validacion de campos vacios TextBox con ErrorProvider C# - Windows Forms c# - Süre: 8:03. Lütfen daha sonra yeniden deneyin. 9 Eyl 2015 tarihinde yayınlandıC# 'de ErrorProvider kullanımı Kategori Kişiler ve Bloglar Lisans Standart YouTube Lisansı Daha fazla göster Daha az göster Yükleniyor... Yaşar Sabur 13.981 görüntüleme 28:13 Simple errorprovider example in windows form visual studio c# - Süre: 2:51.

Bulunduğu Kategori : C#, Dersler Etiket: c dersleri, C.net dersleri, C#, C#.net örnekleri, csharp dersleri, errorprovider kullanımı, errorProvider Özellikleri C#.Net Ders 28, ikonlu uyarı mesajı c#.net « vScrollBar Özellikleri C# Ders Pi Slash 394 görüntüleme 5:53 MANEJO DE ERRORPROVIDER EN VISUAL 2008.NET - Süre: 11:05. Oturum aç İstatistikler 19 görüntüleme 0 Bu videoyu beğendiniz mi? http://venamail.com/error-provider/error-provider-asp-net.html Cevabı İptal XHTML: Bu Etiketleri Kullanabilirsiniz :

Ad * E-Mail

Eduardo luna 11.814 görüntüleme 11:05 c#' da KULLANICI GİRİŞİ - Süre: 13:52. Yükleniyor... C# Videoları 4 görüntüleme 6:16 ErrorProvider C# Control - Simple Login Validate Example - Süre: 6:39. Oturum aç 1 Yükleniyor...

C# Videoları 4 görüntüleme 7:23 Control errorProvider C# - Süre: 13:50. ProgrammingKnowledge 84.736 görüntüleme 24:20 Daha fazla öneri yükleniyor... Aşkın Yıldız 12.568 görüntüleme 13:52 How to use Error provider in C sharp ... Kullaımı şu şekildedir: SetError(kontrol adı,"mesaj"); GetError: Belirtilen bir kontrol için ayarlanmış hata mesajını geriye döndürür.

Eğer textbox boş ise ErrorProvider kontrolü ile uyarımızı verelim. Örnek; private void button1_Click(object sender, EventArgs e) { if (textBox1.Text == "") { provider.SetError(textBox1, "Bu alan boş geçilemez"); } } provider.SetError ile The example creates a Form that contains a TextBox control, a NumericUpDown control, and a ComboBox control, each validating its content, and an ErrorProvider for each control. Dilinizi seçin. Vetrivel D 772.575 görüntüleme 16:35 Microsoft Visual Studio 2013 TP7 - C# - Tutorial (ErrorProvider, Copier, Déplacer et Rechercher) - Süre: 5:53.

BlinkStyle Özelliği: Hata simgesinin yanıp sönme tipini belirler. private void button2_Click(object sender, EventArgs e) { provider.Clear(); } SetError ile kontrole setlenmiş olan uyarı mesajını GetError ile başka bir alana string olarak atayabiliriz. Anasayfa Hakkında Linkler Yazı Gönder Reklam İletişim ErrorProvider Kontrolü 20 Ağustos 2011 by yazilimci Leave a Comment ErrorProvider kontrollere ikonlu uyarı mesajı eklemek için kullanılır.